“Katar 2022″/ Dominim total i Spanjës, vjen goli i katërt ndaj Kosta Rikës

74
Sigal

Ashtu siç pritej Spanja e ka të lehtë ndaj Kosta Rikës me iberikët që kanë katërfishuar rezultatin.  Ekipi i Enrique ka kaluar në avantazh fillimisht me një gol të Dani Olmo 12′, ndërsa dyfishoi rezultatin Marco Asensio në minutën e 21-të.

Goli i tretë u shënua nga Torres në minutën e 31-të pasi u tregua i saktë nga pika e bardhë e 11-metërshit. Në pjesën e dytë Ferran Torres shënon golin e dytë personal dhe të katërtin për skuadrën.

GOLAT