Ja sa mundësi ka Shqipëria për tu kualifikuar në Grupin A

471
Prestigjiozja italiane, “La Gazzeta dello Sport” i ka dedikuar një speciale të gjitha grupeve, duke nxjerrë edhe përqindjen e mundësive që ka çdo kombëtare për t’u kualifikuar në fazën tjetër.

Sipas analizës që bën kjo gazetë, Shqipëria e De Biazit nuk është se ka pasur shumë fat, pasi shorti i rezervoi kundërshtarë të vështirë si Franca dhe Zvicra, por pa harruar as Rumaninë, shkruanjë mediat.

Kuqezinjtë tanë kanë vetëm 20% mundësi për të kaluar në grupin A, ndërkohë që Francës i jep 100%, Rumanisë 35% dhe Zvicrës 45%.
Sigal