Sulmuesi i Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, nuk është më ai i pari prej disa sezonesh dhe kjo nuk është diçka e re, por askush nuk do ta kishte besuar që 29-vjeçari do të bënte një ndërhyrje kaq të shëmtuar dhe të rëndë ndaj futbollistit të Ajaxit, Tagliafico.

Kartoni i kuq ishte minimumi që meritonte sulmuesi gjerman, që gjithsesi, kërkoi menjëherë falje për ndërhyrjen e tij të pakontrolluar.