Ish-Presidenti i Bayernit, Hoeness: Do të kemi ekip tërheqës me Lewandowskin

57
Sigal

Vazhdon lufta në distancë mes Lewandowskit dhe Bayernit. Sulmuesi ka kërkuar largimin nga kampionët e Gjermanisë, ndërsa vetë klubi nuk pajtohet me këtë gjë, duke bërë presion me kontratën që skadon në vitin tjetër.

Uli Hoeness, ish-lojtari dhe ish-presidenti i skuadrës bavareze ka deklaruar në Sport1:“Po punohet intensivisht në ekipin e ri. Nëse gjithçka që më është prezantuar javën e kaluar del në shesh, vitin e ardhshëm do të kemi një ekip tërheqës me Leëandoëskin”.Sesi do shkojnë gjërat mbetet të shihet.