Insigne largohet nga Napoli, drejtuesit nisin bisedimet me sulmuesin e…

95
Sigal

Lorenco Insigne do të largohet nga skuadra e Napolit në verë, dhe do t’i bashkohet Toronto FC si lojtar i lirë.

Që tani skuadra e Napolit ka menduar për të gjetur zëvendësuesin e Insigne, dhe drejtuesit kanë spikatur në Holandë, lojtarin e dëshiruar.

Sipas mediave italiane, në radarët e skuadrës napolitane ka përfunduar sulmuesi i Feyenoordit, Luis Sinisterrra.

22-vjeçari shikohet si zëvendësuesi ideal i sulmuesit italian në sezonin e ardhshëm.

Sulmuesi 22-vjeçar në 28 ndeshje të luajtura ka arritur të shënojë edhe 14 gola.

Drejtori i Napolit, Cristiano Giuntoli do të fillojë bisedimet për çmimin e lojtarit dhe mënyrën si do ta veprojë në këtë operacion.