I lutet i gjunjëzuar…, Ronaldo bën këtë gjest ndaj tifozit të ‘çmendur’! (Video)

561
Sigal

Cristiano Ronaldo është një futbollist i madh si brenda fushave të blerta ashtu edhe jashtë saj.

Në duelin kundër Lituanisë, Cristiano realizoi 4 gola por gjatë momentit të zëvendësimit pati një episod fantastik me një tifoz që u fut në fushën e blertë për të takuar idhullin e tij.

Djali vrapo në drejtim të Ronaldos dhe u gjunjëzua përpara tij, por Cristiano bëri gjestin fantastik duke e ngritur në këmbë dhe më pas e shoqëroi për të dalë nga fusha duke bërë edhe një “selfie”.

5 herë fituesi i “Topit të Artë” theu një tjetër rekord me fanellën e kombëtares portugeze. Sulmuesi 34 vjeçar u ngjit në krye të listës së golashënuesve në kualifikueset e Europianit.

Me katër golat e shënuar, CR7-ta u ngjit në kuotën e 25 golave duke lënë pas Kean. Gjithashtu Cristiano Ronaldo ka arritur tu shënojë 40 kombëtareve te ndryshme.