Humor sportiv, mungon ambulanca në Tiranë dhe tri ndeshje nuk kanë nisur ende

68
Sigal

Prej 10 minutash duhet të kishin nisur tri ndeshjet më kryesore të kësaj jave, por nuk po fillojnë për shkak të një arsye qesharake, teksa mungon ambulanca në kryeqytet, aty ku duhet të fillonte takimi më i rëndësishëm mes Partizanit dhe Vllaznisë.

Në këto kushte, edhe ndeshjet Laçi-Teuta dhe Apolonia-Tirana nuk kanë nisur, pasi sipas urdhrit të FSHF-së, duhet të fillojnë të trija në të njëjtën kohë.