Sigal

Menaxheri gjeneral i Juventuist, Giuseppe Morata, ka diskutuar me drejtorin e ardhshëm të Milanit, Leonardon, për Higuanin, shkruan Sky Italia.

Gianluca Di Marzio ka thënë se Marotta e ka telefonuar Leonardon për detyrën e tij të re dhe se kanë biseduar për Higuainin.

Kjo telefonatë tregon se Milani është i interesuar për të nënshkruar me ‘El Pipitan’, mirëpo njëherë duhet t’i shesë disa lojtarë në mënyrë që të bëjë një ofertë për argjentinasin.