Gol me thembër dhe mes këmbëve, Lewandowski dhuron spektakël

489
Bayern Munchen fitoi me rezultatin 2-0 përballë Werder Bremen në ndeshjen e vlefshme për javën e dytë të Bundesligës gjermane.

Të dy golat e ndeshjes u shënuan në mënyrë spektakolare nga polaku Robert Lewandowski.

I pari ishte me thembër, pas një asisti të Koman, ndërsa i dyti kaloi mes këmbëve të portierit kundërshtar.
Sigal