Gjermani – Sulmuesi i Dortmund, Marco Reus, rikthehet të mërkurën në fushë

369
Sulmuesi gjerman, Marco Reus, pritet te rikthehet ne fushe ne ndeshjen ndaj Hoffenheim te merkuren, ashtu si dhe mesfushori Sven Bender, beri te ditur te marten trajneri i Dortmund, Thomas Tuchel.
“Rolls Reus”, 26 vjeç, i demtuar rende ne fund te gushtit ne ndeshjen ndaj Hamburg, Reus e ka ndjekur nga pankina ndeshjen e fituar ndaj Leverkusen (3-0) te dielen, nderkohe qe Borussia kryeson me 15 pike.