“Futbollisti i shekullit”, njihuni me 25 të nominuarit

222

“France Football” vendosi që këtë sezon Topi i Artë të mos jepet shkak i ndalesës së futbollit mes muajit mars dhe qershor.

Vendimi u kritikua me të madhe nga sulmuesi i Bayern Munichut, Robert Lewandowski që ishte kandidati kryesor për çmimin prestigjioz, meqenëse fitoi të gjitha trofetë me gjigantin gjerman.

Pas mungesës së “Topit të Artë”, këtë vit do të jepet çmimi për futbollistin më të mirë të shekullit.

Këta janë 25 të nominuarit:

Andrea Pirlo, Andres Iniesta, Andriy Shevchenko, Arjen Robben, Cristiano Ronaldo, David Beckham, Fabio Cannavaro, Francesco Totti, Frank Lampard, Gianluigi Buffon, Iker Casillas, Kaká,Kylian Mbappé, Lionel Messi, Luka Modric, Luís Figo, Manuel Neuer, Mohamed Salah, Neymar, Philipp Lahm, Robert Lewandowski, Ronaldinho, Ronaldo, Sergio