FOTO/ Inter-Napoli, formacionet zyrtare të supersfidës së Serie A

146
Sigal

Interi do të përballet pasditen e sotme në orën 18:00 në “San Siro” me Napolin, në ndeshjen më të rëndësishme të javës në Serie A.

Zikaltrit duan të përfitojnë nga hapi fals i Milanit dhe përballë kanë Napolin kryesues.

Skuadra e Inzagit vjen me mungesa në këtë sfidë. Mbrojtësi De Vrij dhe sulmuesi Aleksis Sançez mungojnë për shkak dëmtimit.

Napoli nga  krahu tjetër e ka skuadrën më të plotë. Mungesa e vetme është Politano për shkak Covidi.

Më poshtë mund të shihni formacionet zyrtare të të dy skuadrave.

Image