Hamilton “mbret” edhe në Spanjë, Ferrari zhgënjen sërish

302
Sigal

Lewis Hamilton ka triumfuar edhe në Çmimin e Madh të Spanjës, në një garë ku fitorja nuk u diskutua kurrë. Holandezi Max Verstappen arriti në vendin e dytë në finish para Bottas.

Garë e mirë e Racing Point, me dy pilotët Stroll dhe Perez në vend të 4 dhe 6-të, ndërkohë që ka sërish zhgënjim për Ferrarin, me Vettel që arrin një vend të 7 falë strategjisë me një pit-stop, ndërkohë që Leclerc u detyrua të tërhiqeshte.

Image