Hamilton fiton me tre rrota në Silverstone (VIDEO)

346
Sigal

Lewis Hamilton ka fituar Çmimin e Ma dh të Silverstone-it. Piloti britanik, në suksesin e tij të tretë në katër gara të sezonit, duke kaluar vijën e finishit me gomën e majtë të çarë para Red Bull-it të Max Verstappen.

I treti u rendit piloti i Ferrari-t, Charles Leclerc, që shfrytëzoi problemet e Mercedes-it tjetër të Botta-s dhe është ngjitur në podium.

Në zonën e pikëve piloti tjetër i Ferrari-t, Sebastian Vettel, i cili e mbylli në vendin e 10-të.