Formula 1/ Vettel i pari në Hungari ia dedikon fitoren Jules Bianchi-t

358
Sebastian Vettel me Ferrarin e tij mori një fitore surprizë, kaotike dhe dramatike në Hungari.
Ndërsa Daniil Kvayat me Red Bull mori për herë të parë një vendi në podium duke zënë vendin e dytë.
Kjo është fitorja e dytë për Vettel për këtë sezon, të cilën ia dedikoi pilotit francez, Jules Bianchi, i cili ndërroi jetë të premten.
Për pilotin rezervë të Ferrarit u mbajt një minutë heshtke para nisjes së garës.
Në xhiron e ngadaltë Vettle tha në radio: Faleminderit, Jules. Kjo fitore është për ty!”
Sigal