Formacionet zyrtare/ Lacio-Bayern Munich, ja si rreshtohen skuadrat

18
Sigal

Champions League “ndizet” sërish edhe mbrëmjen e sotme, teksa do të luhen dy sfida mjaft të rëndësishme dhe që pritet të dhurojnë spektakël.

Do të luhet paralelisht në Itali dhe Paris në orën 21:00. Në “Olimpico” skuadra e Lacios pret Bayern Munich pë të bërë mes tyre llogaritë e fazë së 1/16-ave të Champions.

Skuadra italiane do të tentojë fitoren në shtëpi, ndërsa kampionët gjermanë synojnë të bëjnë ‘autokritikën” në këtë kompeticion pas formës jo të mirë në kampionat.

Lacio-Bayern Munich, formacionet zyrtare:

Dueli tjetër do të jetë mes PSG-së dhe Real Sociedad. Parizienët janë favoritë në këtë përballje, por gjithmonë skuadrat spanjolle kanë treguar se janë një “kockë” e fortë për cilindo kundërshtarë.

Këtë vit kampionët e Ligue 1 kanë më shumë se detyrim Champions League dhe kërkojnë t’i shkojnë deri në fund një kompeticioni të tillë.

PSG-Real Sociedad, formacionet zyrtare: