Formacionet zyrtare Kroaci-Belgjikë, Lukaku dhe Hazard nga stoli

41
Sigal

Në orën 16:00, do të startoi ndeshja e Kroacise me Belgjikën.

Këto dy skuadra do të dalin në fushë për të përfunduar grupin F të Kupës së Botës Katar 2022.

Dalic, nga njëra anë, konfirmon plotësisht 11-tshen që luajtën më mirë ndaj Kandasë, nga ana tjetër Martinez kthehet në vijën mbrojtëse me tre lojtarë dhe starton me Dries Mertens, ish-sulmuesin e Napolit.

Hazardh dhe Lukaku do ta nisin nga stoli këtë sfidë.