Fitoi Conference League në Tiranë, mesfushori largohet nga Roma dhe trasnferohet tek Inter

56
Sigal

Henrikh Mkhitaryan është lojtari i Interit.

Sipas “Il Corriere dello Sport” armeni nuk ka pranuar të rinovojë kontratën me Romën dhe pas finales së Conference League, duke se do të largohet nga klubit verdhekuq.

Image

Interi i ka ofruar 33-vjeçarit një kontratë 2-vjeçare me opsion dhe për një vit të tretë me një pagë 3.5 milionë euro në sezon.

Sipas “Sport Mediaset” nëse gjithçka shkon sipas planeve, lojtari pritet të kryej vizitat mjekësore me zikaltërit në javën e ardhshme.

Image