FIFA shpall 3 kandidatët për Topin e Artë

322
FIFA ka shpallur sot 3 kandidatët për Top të Artë. Lionel Messi, Cristiano Ronaldo dhe Neymar janë kandidatët për Topin e Artë.
Dyshja ka shkëlqyer me Barcelonën duke fituar tripletën derisa Cristiano Ronaldo regjistroi vitin më të mirë në karrierë duke shënuar 61 gola për Realin.
Çmimi Topi i Artë do të ndahet me 11 janar të viti 2016.
Cmimi per ‘Topin e Arte’, organizohet nga FIFA dhe ‘France Futboll’.
Sigal