Fenomeni kritikon Barcelonën: U sollën keq me Neymar, si dikur me mua

464
Ronaldo tronditi botën në vetëm një sezon te Barcelona, por pastaj u largua tek Interi për 5.000 milionë pesetas. Atje pësoi disa lëndime, por mundi të gjente një mundësi te Real Madridi, ku luajti në mes të viteve 2002 dhe 2006.
Ish-sulmuesi i njohur kurrë nuk e ka fshehur se “Los Blancos” janë maja e arritjeve të tij me zemër gjatë karrierës, por tani e krahason largimin e tij nga klubi katalanas me atë të Neymar këtë verë, drejt PSG-së. “Fenomeni” pranon se largimi i tij nga Barcelona ishte shumë i shëmtuar. “Ndihem shumë më mirënjohës dhe më e lidhur me Real Madridin, pavarësisht se e kam kaluar vitin më të mirë në Barcelonë.
Por, fundi i eksperiencës sime me Barçën ishte i keq, shumë i ngjashëm me atë të Neymar, të jetuar tani”, – tha ai për “Esporte Interativo”, shkruan telesport. Ronaldo nuk e kupton pse Barça përfundon kaq keq me lojtarët brazilianë: “Kjo ka ndodhur për disa kohë, sepse drejtorët e Barçës kanë bërë diçka të ngjashme me Romarion. Pastaj e bënë atë me Ronaldinhon. Por Barcelona është një qytet dhe një klub i pabesueshëm”.
Sigal