Europa League/ Zbulohen kundërshtarët e mundshëm të Skënderbeut dhe Shkëndija-s

348
UEFA ka publikuar vazot në të cilat do të jenë Skënderbeu dhe Shkëndija e Tetovës. U bë ndarja paraprake për shortin e turit të tretë eliminator të Ligës së Europës. Si Skënderbeu, ashtu edhe Shkëndija e Tetovës nuk kanë mundësi që në rast kualifikimi të vihen përballë Milanit, skuadrës që ëndërronin të gjithë. Por nga ana tjetër, nuk u mungojnë emrat e kundërshtarëve të komplikuar.
GRUPI 1
Vazo e parë
Shemrok Rovers/Mllada Boleslav
PAOK
Austria Vjenë
Dinamo Zagreb
Ferencvarosh/Midtjylland
Atletik Bilbao
Vazo e dytë
Olimpik Donjeck
Progres Niederkorn/AEL Limasol
Kairat Almati /Skënderbeu
Dinamo Bukuresht
Vaduz/Od
Arka Gdinia
GRUPI 2
Vazo e parë
PSV Eindhoven
Fenerbahçe
Krasnodar
Shkëndija Tetovë / HJK Helsinki
Panathinaikos
Vazo e dytë
Norrkoping / Trakai
Gabala/Jagiellonia
Slovan Bratislava/Lingbi
Shturm Grac/Mlladost Podgorica
Osijek/Lucernë