Europa League: Finalja Manchester United-Ajax

464
Manchester United dhe Ajax jane finalistet e Europa League 2016-2017 dhe do te ndeshen me 24 maj ne Stocholm.

Ne Old Trafford, anglezet e Jose Mourinho kane barazuar 1-1 me spanjollet e Celta Vigo (kishin fituar 1-0 ndeshjen e pare).

Me i veshtire ka qene kualifikimi i Ajax perballe Lyon, pasi kishin fituar ndeshjen e pare 4-1. Ndeshja u fitua nga francezet me rezultatin 3-1, por Lyoni eshte eliminuar.
Sigal