Epike! Gazetari pyet Pelen se sa do e mundte Brazili i tij Argjentinën e Mesit, përgjigja do ju bëjë të qeshni me lot

316

Argjentina e Lionel Messit, e cila konsiderohej si një nga pretendentet kryesore për të fituar këtë kampionat Botëror, tashmë është bërë burim talljesh dhe humori në rrjetet sociale.

Në rrjet ekziston një intervistë (e shpikur) me legjendën Braziliane Pele, i cili thotë se skuadra e Brazilit që u shpall kampione në vitin 1970 do ta mundte me rezultat minimal këtë Argjentinë.

I pyetur nga gazetari pse vetëm 1-0, batuta e Peles do ju bëjë të qeshni me lot.

Intervista:

Gazetari: Mendoni se Brazili i 1970-ës do ta mposhte këtë Argjentinë sot?

Pèle: Po.

Gazetari: Me sa diferencë?

Pèle: 1:0

Gazetari: Vetëm kaq?

Pèle: Epo, shumica prej nesh jemi mbi 75 vjeç tani.

Image