Dybala thirrje Messit: Ne të gjithë të duam këtu

394
Juventus' forward from Argentina Paulo Dybala (2ndL) speaks to Barcelona's Argentinian forward Lionel Messi at the end of the UEFA Champions League Group D football match Juventus Barcelona on November 22, 2017 at the Juventus stadium in Turin. Barcelona advanced to the Champions League last 16 on Wednesday after clinching top spot in Group D following a 0-0 draw against Juventus in Turin. / AFP PHOTO / Filippo MONTEFORTE (Photo credit should read FILIPPO MONTEFORTE/AFP/Getty Images)
Sigal

Sulmuesi i Juventusit, Paulo Dybala pret që Lionel Messi të rikthehet në ekipin kombëtar të Argjentinës.

“Ne të gjithë e duam që Messi të kthehet në ekipin kombëtarNe të gjithë e dimë rëndësinë e Leos për ne, por i takon atij të zgjedh nëse të kthehet apo të qëndrojë larg. Ne jemi një grup i përbërë nga shumë lojtarë të rinj dhe kemi nevojë për mbështetjen e popullit ,”-tha Dybala, siç raportohet nga Sky Italia.

Ylli i Barcelonës nuk ka luajtur për Albiceleste që nga Kampionati Botëror Rusi 2018, duke dhënë sinjale për një largim nga kombëtarja.