Djajtë e Kuqtë fitojnë ndaj Nottingham Forestit, Bruno Fernandes lojtari i ndeshjes

85
Sigal

Manchester United ka fituar 2-0 ndaj Nottingham Forestit në kuadër të javës së 31-të në Ligën Premier.

Golat për Djajtë e Kuqtë i shënuan Antony dhe Diogo Dalot.

Manchester United ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.23, ndërsa Nottingham Forest u vlerësua me 6.69.

Bruno Fernandes ishte lojtari i ndeshjes, duke marrë notën 9.1.

Në anën tjetër, dështimi i këtij dueli doli të ishte Anthony Martial që u vlerësua me 6.0.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave sipas SofaScore: