Dinamo-Skënderbeu, formacionet zyrtare

176
Sigal

Dinamo-Skënderbeu është ndeshja e fundit për ditën e sotme në Abissnet Superiore.

Të dyja skuadrat janë në kuotën e 14 pikëve dhe ndodhen në rrezik për të rënë nga kategoria.

Dinamo nuk fiton në kampionat prej 4 ndeshjesh dhe tre pikëshi është obligim për kryeqytetasit.

Skënderbeu nga ana tjetër mori një fitore shprese ndaj Kastriotit me përmbysje dhe synon ta mbyllë vitin në mënyrën më të mirë të mundshme

Formacionet zyrtare

Dinamo: Simoni, Maliqi, Sofranak, Sidibe, Isaevski, Samake, Sijanovski, Bardhi, Ibraimi, Skuka, Çinedu

Skënderbeu: Rexhepi; Meksi, Vitija, Randi, Zguro, Vangjeli; Viktor, Moraesh, Mara; Berisha, Mensah