David Beckham bën gati ofertën për të rrëmbyer mesfushorin e Juves

72

Juventusi pritet të bëjë shumë ndryshime në skuadër për sezonin e ri. Emri i parë që pritet të largohet nga skuadra italiane është Blaise Matuidi.

Francezi nuk bën më pjesë në planet e kampionëve të Italisë. Klubi i David Beckham, Inter Miami, ka shfaqur interes për të dhe me shumë mundësi marrëveshja do të arrihet.

Francezi pritet të largohet drejt Amerikës, për të mbyllur karrierën e tij Europiane dhe për të nisur një aventurë të re në Amerikë.