Cristiano Ronaldo shpallet Lojtari i Vitit 2016

424

Cristiano Ronaldo është shpallur
futbollisti më i mirë i vitit 2016.

Ylli i 
Real Madridit ka fituar çmimin për
Futbollistin më të mirë të ndarë për herë të parë nga FIFA, ndaras nga “France
Football”.

Sigal

Ronaldo në vitin 2016 shijoi
sukses të jashtëzakonshëm duke fituar Ligën e Kampionëve me
 
Real Madridin dhe
Kampionatin Evropian me Portugalinë.


Në listën e ngushtë të nominimeve 
Ronaldo mposhti Antoine
Griezmannin e Atletico
 
Madridit dhe Lionel Messin e
Barcelon.