Ceferin viziton muzeun e “Air Albania Stadium”, mëson për historinë e kuqezinjve

327
Sigal

I ftuar për inagurimin e stadiumit të ri, presidenti i UEFA-s Aleksandër Ceferin vizitoi pasditen e sotme vetëm 2 orë para ndeshjes mes Shqipërisë dhe Francës edhe muzuen e impiantit “Air Albania” në vrazhdën e axhendës së tij në kryeqytetin shqiptar.

I shoqëruar nga presidenti i FSHF-së, Armand Duka por edhe nga krerë të tjerë të Federatës Shqiptare të Futbollit, Ceferin mësoi më shumë rreth historisë së kombëtares shqiptare nga fotot dhe kronikat e gazetave që janë montuar në këtë muze i cili u hap pikërisht këtë të dielë vetëm disa orë para duelit ndaj gjelave.