Bale dhe ylli tjetër i Realit zbarkojnë në Londër për të firmosur me Tottenhamin

198

Gareth Bale ka zbarkuar në Londër për të kompletuar transferimin e tij tek Tottenhemi. Uellsiani do huazohet për 1 vit tek klubi anglez dhe do përfitojë 13 milionë euro në sezon.

Pasi ka zbritur në aeroportin “Luton”, sulmuesi i është drejtuar zyrave të Tottenhemit për të firmosur kontratën. Bale është pritur nga shumë tifozë, me të cilët ka bërë edhe foto. Uellsiani e ka bërë udhëtimin së bashku me Reguilon që gjithashtu do ti bashkohet Tottenhemit.

Bale posed for a selfie as he jumped into a car en route to Spurs

Image