Athletic Bilbao-Real Madrid, formacionet e finales së Superkupës së Spanjës

81
Sigal

Sonte do të zhvillohet finalja e Superkupës të Spanjës mes Athletic Bilbao dhe Real Madrid.

“Los Blancos” prekën finalen duke eliminuar Barcelonën, ndërsa Bilbao me përmbysje triumfoi ndaj Atletico Madridit.

Formacionet zyrtare të zgjedhura për këtë finale janë bërë publike, teksa sfida nis në orën 19:30.

Image