Armë dhe lëndë narkotike në makinë, arrestohet lojtari i klubit italian

124
Sigal

Nicolas Schiappacasse është arrestuar në Uruguai. Sulmuesi në pronësinë e Sassuolos iu gjetën në makinë një pistoletë dhe pilula me lëndë narkotike.

23 vjeçari është i huazuar tek Penarol, por me shumë mundësi Sassuolo do të heqë dorë përfundimisht nga ai.

Italianët e blenë sulmuesin në tetor të 2020 nga Altetico Madrid B.