Andi Lila në radarin e Karpit shqiptari në pritje të ofertave

376
Andi Lila është një nga lojtarët më të kërkuar në merkato për momentin nga ekipi kuqezi pas falimentimit të Parmës.
E ndërsa Janina në Greqi e cilëson si pjesë të sajën duke deklaruar se rikthimi është fakt i kryer, lojtari vëzhgohet nga Karpi.
Lajmin e bën të ditur “Gazzetta di Modena”. Interesi për futbollistin shqiptar vjen pasi Parma falimentoi duke zbritur në Serinë D.
Andi Lila realizoi një paraqitje të mirë në pjesën e dytë të sezonit te Parma duke shënuar dhe 2 gola në kampionat.  
Sigal