Achraf Hakimi është shpallur futbollisti më i mirë i ri afrikan për vitin 2019

430
Sigal

Marokeni bëri një paraqitje shumë të mirë me Borusinë e Dortmundit gjatë vitit që e lamë pas.Hakimi në garën e ngushtë mposhti dy nigerianët, futbollistin e Villareal, Chukwueze dhe atë të Lille Osimhen.

Ai është lojtar i Real Madridit por i huazuar te Dortmundi nga viti 2018.