VIDEO/ Reshjet e shiut, përmbytet Durrësi e Vlora

545
Sigal

Siç ndodh zakonisht, me reshjet e sotme të shiut janë përmbytur menjëherë qytetet e Durrësit dhe Vlorës.

Por jo vetëm kaq.

Gjithashtu është bllokuar puna edhe në portet e Durrësit dhe Vlorës, duke mos u nisur asnjë traget.

Në Durrës kanë mjaftuar pak minuta shiu për tu përmbytur i gjithë qyteti.

Në Vlorë mësohet se ka vështirësi në lëvizjen e mjeteve për shkak të shiut dhe të erës.

Siç bëhet e ditur era fryn me një shpejtësi prej 10m/s, ndërsa dallgët në det të hapur arrijnë deri ne 8 ballë.

Sipas kapitenerisë së Vlorës, situata pritet të përmirësohet rreth orës 14:00 të mesditës.

Trageti drejt Brindizit pritet që të niset rreth orës 16:00.

Deti ne Vlore