VIDEO/ Nis bora e parë në Kukës, si paraqitet gjendja në Rrugën e Kombit

533

Ulja e tempereturave këtë të premte  ka sjellë edhe reshjet e para të dëborës në qytetin e Kukësit .  Në të gjitha fshatrat e Kukësit në lartësinë e 400 metrave mbi nivelin e detit bora ka shtruar 10 centimetër.

Rruga e kombit derimë tani raportohet se kalohet pa vështirësi, janë vëmë 6 borëpastruse në dispozicion për të pastruar autostradën nga Tuneli  deri në Morinë.

Shqipëria mbrëmjen që lamë pas por edhe ditën e sotme është pushtuar prej një moti me reshje të dendura shiu dhe dëbore në zonat malore.