Pas shirave të rrëmbyeshëm gjatë natës, mësoni se çfarë ka rezervuar moti për sot dhe nesër

1146
Sigal

Pas shiut me intensitet të lartë dhe breshërit që përfshiu dje Tiranën, moti i keq ka shoqëruar kryeqytetin edhe përgjatë natës. Përveç shirave, ka pasur edhe vetëtima. Por si do të jetë moti për sot dhe nesër?

Sipas parashikimit të Meteolab, i gjithë territori do të shoqërohet nga një mot me kthjellime dhe vranësira. Mëngjesi i së shtunës solli rënien e ndjeshme të temperaturave në Veri dhe zonat Lindore por rënie më të lehtë në Qendër-Jug, ndërsa mesdita ul ndjeshëm temperaturat në të gjithë Shqipërinë kur pritet maksimumi 26 -27°C në Ultësirën Perëndimore.

Ndërkohë, dita e diel ruan vlera termike thuajse konstante ne mëngjes por rritje të lehtë ri-sjell mesdita.