Parashikimi i motit, e martë 28 gusht 2018

886
Sigal

Ditën e martë, 28 gusht moti  do të jetë me diell përgjatë bregdetit dhe vranësira të pakta deri mesatare në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Veriprëndim (NW)  me shpejtësi  10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës  4 lartësi  vale 0,5 deri në 1,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max
Zonat  malore         14/28°C
Zonat e  ulëta           19/34°C
Zonat  bregdetare    20/34°C