Parashikimi i motit/ Bie intensiteti i reshjeve, rriten temperaturat

492
Sigal

Moti do të jetë me alternime  kthjellimesh dhe vranësira me  rreshje shiu të pakta në zonën perëndimore. Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi  maksimale deri  në 10-25 m/sek në bregdet. Dallgëzimi  do të  jetë i lartë  deri në 5  ballë me  lartësi  vale 1,5 – 2,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         -0/6°C
Zonat e  ulëta          4/15°C
Zonat  bregdetare   8/16°C