Parashikimi i motit, 10 tetor 2018

730
Sigal

E mërkurë, 10 tetor: në vendin tonë  moti do te vijojë me kthjellime dhe vranësira  të pakta në relievet malore. Era do të jetë e lehtë me drejtim kryesor Verilindje (NE) me shpejtësi  7m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës 2  lartësi  vale 0,3 deri në 0,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të konstante.

Temperaturat min dhe max
Zonat  malore         7/23°C
Zonat e  ulëta          9/28°C
Zonat  bregdetare   15/28°C