Nesër temperaturat zbresin në 0 gradë, por çfarë pritet në fundjavë …

618

Renie temperaturash gjate dites se sotme, nderkohe qe e nesermja do te sjelle nje vale te ftohti. Meteoalb parashikon renie te temperaturave deri ne 0 grade gjate dites se neserme.

“E merkura sjell renie te lehte te temperaturave; me e ndjeshme renia termike gjate se enjtes ne mengjes kur priten edhe 0 grade C”- ben me dije Meteoalb.

Por, “mos u shqetesoni……….. te premten dhe ne vijim duke perfshire dhe te dielen temperaturat RRITEN ndjeshem duke shenuar MAX mbi 27 grade Celcius”.