Ky është parashikimi i motit për sot, ja çfarë do të ndodhë

655

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore të paqëndrueshme të cilat do të kushtëzojnë rënie të temperaturave në vendin tonë.

Fillimi i javës,  8 tetor:  moti do vijojë me kthjellime dhe vranësira mesatare. Era do të jetë me drejtim  Jugperëndim (SW) Veriperëndim (NW) me shpejtësi  8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës 3  lartësi  vale 0,5  deri në 1,0 metër  në det  të hapur.

Temperaturat min dhe max
Zonat  malore         11/21°C
Zonat e  ulëta          16/27°C
Zonat  bregdetare   17/26°C