Tolgahan emocionon shqiptarët me mesazhin në shqip: Mikpritës, të ngrohtë, të besës!

349

Së fundmi modelja Almeda Abazi së bashku me bashkëshortin e saj aktorin e njohur turk Tolghan Sayisman dhe djalin e tyre Efhan ishin për një vizitë në Prishtinë.

Arsyeja e kësaj vizite ishte bashkëpunimit i Tolgahan  me MKRS-në, për disa projekte të nënshkruara mes Turqisë dhe Kosovës.

Duke qenë një aktor shumë i dashur për të shqiptarët, kjo i ka emocionuar të gjithë.

Por mbrëmjen e kaluar, Tolgahan ka bërë një postim në ‘Instagram’, duke shprehur vlerësimin dhe respektin e tij kundrejt Shqipërisë.

Ai ka zbuluar edhe një detaj interesant, kur tha se historinë e këtij kombi e ka dëgjuar si fillim prej gjyshes së tij.

Aktori e kishte shkruar në shqip këtë postim dhe të gjithë kanë vërshuar t’i komentojnë menjëherë fjalë nga më pozitivet.

Image

Image