Së shpejti publikimi i “Twist”, filmi ku do të luajë Rita Ora

29
Sigal

Filmi i shumëpritur britanik “Twist” do të jetë pjesë e kinemave që nga data 29 janar, ka njoftuar Sky Cinema. Pjesë e këtij filmi është artistja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, e cila në këtë film ka përvetësuar karrierën e saj si aktore. Faqja zyrtare e Sky Cinema në Instagram ka publikuar një video të shkurtër, përmes së cilës shfaq rolet kryesore, dhe aktorët që i interpretojnë ato.

“Twist” është përshtatje e origjinalit klasin të Charles Dickens, i sjellë tani në një version të ri në një ngjarje që zhvillohet në Londrën moderne, ku një grup banditësh të rinj të zgjuar në rrugë planifikojnë heqjen e shekullit për ditën e pagës përfundimtare.

Filmi përmban një kast britanik me të gjithë yjet e famshëm, duke përfshirë dy herë fituesin e Çmimit “Oscar”, Sir Michael Caine në rolin e ‘Fagin’, Lena Headey në rolin e ‘Sikes’, Rita Ora luan rolin e ‘Dodge’, Franz Drameh në rolin e ‘Batesey’, Sophie Simnett në rolin e ‘Red’ dhe prezantimin e Raff Law në rolin kryesor të “Twist”.