Rrëfehet aktorja e njohur Turke: Nuk bie në shifra të mëdha

133
Sigal

Aktorja Meryem Uzerli, e cila fitoi famë botërore përmes rolit të Hurem në serialin popullor “Sulejmani i Madhërishëm”, zbuloi pse ajo mungon në ekranet e vogla.

Ajo tha se kjo nuk ndodh pasi mbivlerëson veten dhe kërkon shumë para për angazhim, por sepse, siç thekson ajo, paratë nuk janë aspak përparësi.

“Do të veproja në seri edhe në këmbim të akullores, por është e rëndësishme që historia të mahnitë plotësisht. Unë nuk bie për shifra të mëdha. Paga e mirë është e kotë, nëse nuk besoj në projekt”.

Kur bëhet fjalë për serialin, ajo për herë të fundit u shfaq në ekranet e vogla si heroinë e serialit “Banditë”. Sidoqoftë, ajo nuk qëndroi gjatë në atë projekt.

Meryem Uzerli e shijon jetën dhe e kalon kohën e lirë me vajzën e saj Lara në Gjermani.

Babai i Lara dhe Meryem ndërprenë të gjitha kontaktet para lindjes së saj, dhe aktorja ka fshehur jetën e saj të dashurisë për një kohë të gjatë.