Quajti portalet të etur për klikime/ Olti Curri ‘shpërthen’ nda Arbanës: Nuk besoj se…

177
Sigal

Suksesi i një spektakli duket kur edhe pas përfundimit flitet ende për të.

Zakonisht janë skandalet ato që mbajnë gjallë një histori.

Prej disa ditësh, në media po qarkullon një postim i Arbanës rreth Donaldit dhe thyerjes së qetësisë midis këtij të fundit dhe “Top Channel”.

Ajo shkroi se kjo gjë nuk ekziston dhe janë portalet ata që ushqejnë dhe nxisin kunja.

I pari që reagoi ndaj këtij postimi është Olti Curri, i cili shkruan:

“Me siguri Arbana nuk ben kesi gafash koherence dhe kete postim dyshoj fort ja ka shkruar dikush tjeter.

Si pjese e medias online e ‘Kryefjala.com’ me duhet te ngre dyshime per argumentin kryesor me te cilin ajo hap postimin e saj “Mediat online te etura per klikime”! Me siguri Arbana nuk i ka pare titrat e sigles hapese te nates finale te BB Vip ku perveç shifrave te shikueshmerise televizive qe jane sfida e televizioneve, u krenuan me numer klikimesh dhe followers. Pra etja qenka e njejte. Vetem qe mediat online e kane te natyrshme ta shuajne etjen me klikime. Devijimi qendron tek televizionet qe etjen duhet ta shuajne me shikueshmeri nga televizori. Aq me shume qe investimi ne televizione eshte kolosal dhe ne fund klikimet jane te barabarta me klikimet qe merr video e nje maçoku qe kerkon te kape papagallin qe gjendet ne kafaz dhe me shpenzime zero”.