Sigal

Raporti kanadez Smoke Dawg është qëlluar për vdekje në Toronto.

Të shtëna të shumta u dëgjuan në Entertainment District gjatë mbrëmjes së të shtunës, raportoi policia.

Nga të shtënat me armë mbetën të plagosur 3 persona, 2 burra dhe një grua të cilërt u dërguan në spital.

Dy të dyshuarit e sulmit raportohet se janë larguar me një SUV të zi ose një makinë të bardhë.

Smoke Dawg ishte njeë se një grupi reperash të quajtur Halal Gang. Ai fitoi sukses me këngën hit ‘Still’ tre vite më parë dhe më vonë bashkëpunoi me French Montana dhe Skepta.

Vitin e kaluar, ai filloi të fitonte vëmendje ndërkombëtare pas mbështetjes së Drake në turneun e tij evropian Boy Meets.