Kourtney dhe Khloe Kardashian mbërrijnë në New York, marrin pjesë për herë të parë në ‘Met Gala’

153
Sigal

Kourtney Kardashian, Travis Barker dhe Khloe Kardashian u fotografuan në New York City disa orë para Met Gala të hënën në mbrëmje.

Në InstaStory të dielën, themeluesja e “Poosh” postoi një video duke shëtitur në trotuar pranë të fejuarit të saj rocker, duke etiketuar qytetin e New Yorkut.

Ndërkohë, themeluesja e “Good American” u pa teksa mbërriti në një hotel në NYC me veshje gri në të njëjtën mbrëmje.

Image

Pjesëmarrja në përfitimin vjetor të Institutit të Kostumeve në Muzeun Metropolitan të Artit do të jetë e para për dy vajzat e familjes Kardashian, shkruan People.

Ndërsa Kim Kardashian, Kendall Jenner dhe Kylie Jenner kanë marrë pjesë në Met Ball në vitet e kaluara, Kourtney dhe Khloe nuk kanë marrë pjesë asnjëherë.

Image

Tema e “Met Gala 2022” është “Në Amerikë: Një Antologji e Modës”, me kodin e veshjes që është glamjuroze dhe kravatë e bardhë. Duke kanalizuar periudhën kohore midis 1870 dhe 1890, ngjarja “do t’u kërkojë pjesëmarrësve të saj të mishërojnë madhështinë – dhe ndoshta dikotominë – e epokës së praruar të New Yorkut”, sipas Vogue.

Image