Humbi rolin më të rëndësishëm në karrierën e saj, Rita Ora e ‘shkatërruar’ nga anulimi

194
Sigal

Vetëm pak ditë pasi lajmëroi se do të luante një personazh kryesor në shfaqjen e re të ‘Disney’, u mësua se “Beauty and The Beast” u anulua.

Rita Ora ka pësuar një goditje dhe zhgënjim të madh pas dështimit të këtij projekti.

Image

31 vjeçarja do të luante së bashku me Luke Evans dhe Josh Gad, në rolin e saj më të madh deri më tani.

Një burim tha: “Rita ishte absolutisht e shkatërruar kur i thanë se Beauty and The Beast ishte anuluar.

Image

“Ka pasur probleme me skenarin. Askush nuk e ka idenë se sa kohë do të duhet për ta rikthyer filmin në rrugën e duhur”.

Një burim i dytë shtoi: “Disney janë fansa të mëdhenj të Ritës. Ekzekutivët e lartë atje po e mbështesin atë gjatë gjithë rrugës”.

Image

Rita tani do të ketë më shumë kohë për të punuar në muzikë të re pas nënshkrimit të një marrëveshjeje me “BMG”.

Image