Fituesit e “Billboard Music Awards 2020”

216
BILLBOARD MUSIC AWARDS -- Show -- 2020 BBMA at the Dolby Theater, Los Angeles, California -- Pictured: In this image released on October 14, Billie Eilish accepts the Top Female Artist award onstage for the 2020 Billboard Music Awards, broadcast on October 14, 2020 at the Dolby Theatre in Los Angeles, California. -- (Photo by: Christopher Polk/NBC)
Sigal

Post Malone ishte fituesi kryesor i natës së madhe në “Billboard Music Awards 2020”.

Një natë e mahnitshme për muzikën!

Billboard Music Awards mbrëmjen e së mërkurës i publikoi fituesit e këtij festivali. Post Malone mori çmimin kryesor. Ai çoi në shtëpi 9 ‘BBMA’ me 16 çmime.

Lil Nas X mori pas tij 13 nominime, ndërsa Billie Eilish dhe Khalid nga 12.

Shfaqja këtë vit u transmetua në NBC, e cila fillimisht ishte planifikuar të mbahej më 29 prill por për shkak të pandemisë ishte shtyrë, raporton People.

Nata e madhe e muzikës u drejtua nga këngëtarja e famshme Kelly Clarkson.

Artistja më e mirë u zgjodh Billie Eilish. U pasua me Jonas Brothers, Halis, Post Malone dhe Taylor Swift.